Bálint József Fejetlen javítások? (Bírálja a városvezetést)

Egy évvel a frissen megválasztott sepsiszentgyörgyi tanács beiktatása után egyfajta mérlegkészítésre vállalkozott Bálint József, az MPP helyi elnöke. „Kiszorultunk a tanácsból, ellenzékbe kerültünk (az előző négy évben kilenc tanácstagjuk volt, most egyetlenegy – szerk. megj.), de vagyunk, létezünk, azt a szerepet, amit felvállaltunk, tovább kell vinnünk. Nyomon követői, szükség esetén bírálói vagyunk a történéseknek” – fogalmazott. Első kifogásainak hangot is adott: építőtelep a város legnagyobb része, ami ugyan a fejlődés velejárója, de azzal már nem érthetnek egyet, hogy a „hosszú idő után és hosszú idő alatt rendbe tett utcákat most rövid időn belül ismét szétverik”. Jobb szervezéssel, összehangoltabb munkával ez elkerülhető lenne, vélekedik. „Ezeknek az utcáknak az újrajavítását mind az emberek pénzéből fedezik, ezt nem lehet tűrni. Ez a város lassan csak azon kevesek számára élhető, akik frissen rendbe rakott utcában laknak. Arról ne is beszéljünk, hogy mire felújítanak egy részt, arra tönkremegy a korábban kijavított. Közben pedig azt hallgatjuk, legyünk türelmesek. Ez az RMDSZ szlogenje 23 éve” – fogalmazott az MPP sepsiszentgyörgyi elnöke. Konkrétan a Nagy György és a Puskás Tivadar utca közötti összekötő szakasz állapotát említette: ott három éve felszedték a szegélyköveket, megszűnt a közvilágítás, és azóta semmi nem történt, bár ő maga is többször szóvá tette ezt, és több ígéretet is kapott a helyzet javítására. De cselekedet nem kö­vette az ígéreteket, tízéves göd­rök tátonganak, sötétségben, sárban járnak az ott lakók.
Háromszék

 Figyelemfelkeltő akciót szervezett ma városunkban a Civilek az Örökségért Mozgalom
Figyelemfelkeltő akciót szervezett ma városunkban a Civilek az Örökségért Mozgalom. Az eseményre a felújított Márton Áron téren került sor, ahol bemutatták tevékenységüket. Amint azt Balázs Attila elmondta független civil mozgalomról van szó, amely a ránk hagyott örökség megbecsüléséért, népszerűsítéséért és megmentéséért jött létre. Ugyanakkor hozzátette örvendetes tény, hogy egyre több embernek fontos Székelyudvarhely épített öröksége. A Patkó történetének rövid áttekintése után, bannerek segítségével bemutatták a téren álló régi címereket és arra kérték a város illetékeseit, hogy állítsák vissza ezeket eredeti helyeikre. Többek között Székelyudvarhely, Udvarhelyszék, Magyarország, Erdély és Pestszentlőric címerét tekinthették meg az érdeklődők. Bár ez a település jelenleg nem testvérvárosa Székelyudvarhelynek, a tér kialakításához 1941-ben jelentős összeggel járult hozzá, ezért gondolják a mozgalom tagjai úgy, hogy ennek a címernek is helye lenne a Patkóban. A jelenlevők ugyanakkor az ízléstelenség, az oda nem illőség szimbólumaként egy kertitörpét is széttörtek, ezzel jelképezve mindazt a negatív esztétikai élményt, amit a mozgalom nem tud vállalni. A közösségi szervezet tagjai ugyanakkor fekete gyásszalaggal látták el az újonnan felszerelt lámpaoszlopokat, hiszen szerintük környezetbe illőbbet érdemelt volna a tér. Ezt bizonyítva fotókon mutatták be azokat a városokat, amelyek pozitív példával szolgálhatnak Székelyudvarhelynek e téren.
Prima rádió
MPP-PRESS

admin
 

>