""Aki embernek hitvány, az magyarnak alkalmatlan."

& nbsp;

(Tamási Áron)

& nbsp;

& nbsp;

"Szerelmetes Szép Falumért, Szép Sarmaságomért!"

& nbsp;

(szabadon)

KÁPOLNÁSFALU – V. FALUNAPOK

Egyházközségünk különválásának 175. jubileumi éve
2013. július 13 – 14.

Július 13, szombat

07:00 – Toborzó a huszárokkal
Zenés ébresztő a helyi fúvószenekarral
09:00 – 10:00 – Vendégek, meghívottak gyülekezése a központban
10:00 – 13:00 – ÜNNEPI RENDEZVÉNYSOROZAT
Ø Ünnepi jubileumi szentmisét celebrál dr. Jakubinyi György, a gyulafehérvári egyházmegye érseke, a szabadtéri színpadon
Ø „Nótánk szálljon . . . „ – a szentegyházi Gyermekfilharmónia előadása Haáz Sándor karnagy vezényletével
Ø Elindultam szép hazámból . . . – Péter Amanda énekel
Ø Ünnepi beszédet mond Benedek László, Kápolnásfalu polgármestere
Ø A testvértelepülések polgármestereinek köszöntő beszéde
Ø Kápolna és Kápolnásfalu húsz éves kapcsolatának megerősítése
Ø Verset mond Vitus-Pálfi Emőke
Ø Kele Erzsébet balladát énekel
Közreműködik a helyi fúvószenekar György István karnagy vezetésével

ALTERNATÍV RENDEZVÉNYEK

13:00 – Futballbajnokság az iskola sportpályáján
13:00 – Asztalitenisz bajnokság a kultúrotthonban
13:00 – Malacpecsenyére fáj a fogunk – ökröt és malacot süt a
kunszentmártoni Iglódi Ferenc ökörsütő mester
13:30 – 14:45 – „Tiszteld a múltat, és éltesd tovább!” –
a Kriza János Általános Iskola műsora:
Ø Jaj, de bajos . . . – Péter Amanda III. osztályos tanuló énekel
Ø „Megérett, megérett a fekete szőlő” – a IV. osztályos tanulók szüreti tánca
Ø Kápolnási vizes árok . . . – Both Anita III. osztályos tanuló énekel
Ø Homoródmenti lányos tánc – a VI. és VII. osztályos lányok tánca
Ø Kihajtottam a libámat a patakpartra . . . – gyermekballada bemutatása Péter Amanda III. és Benedek Előd IV. osztályos tanulók előadásában
Ø Marosszéki párostánc – a VI. és VII. osztályos tanulók táncbemutatója
Ø Gőgős feleség – balladát énekel Kele Renáta és György Imre V. osztályos tanuló
Ø A főtt borsó – mesét mond Gere Adrián Zsolt VI. osztályos tanuló
Ø Ozsváth Barbara népballadát énekel
Ø Csíki legényes tánc – a VI. és VII. osztályos fiúk tánca
Ø Édesanyám . . . Kele Gabriella III. osztályos tanuló énekel
Ø Sóvidéki táncok a VIII. osztályos tanulók előadásában

14:45 – 15:45 – Testvértelepülések műsora
15:45 – A székelyszentmihályi gyerek citerazenekar műsora
16:00 – Aerobik bemutató a budapesti Testnevelési Főiskola növendékei – Lőrincz Henrietta, Simon Vivien, Regényi Beatrix – előadásában
14:00 – 19:00 – kézműves foglalkozások gyerekeknek a „játszóházban”
16:00 – 17:00 – id. Boér Péter Pál nagyváradi író novellái –
könyvbemutató a gyűlésteremben (kultúrotthonban)
16:00 – „Szép állat” kiállítás

16:00 – Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora
A CIRÁDA együttes koncertje:„Vígan élem világom”!
17:00 – Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora
– Feeling Fantasy Táncstúdió: Rió-Samba
– Kárpáti Eszti-Pink: Who knew
– Dance Universe TáncSport Egyesület: Elvis
– Dance Universe: Latin rock
– Szabó Veronika- Szabó Gabica-Jason Mraz: I’m yours
– Lévai Izabella: Szóló hastánc
– Bihari Banda: Frejda Khelipé- cigánymulatság
– Kárpáti Eszti-Bon Jovi: Livin’ on a prayer
– Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Bachata
– Feeling Fantasy: Bambole
– Bocskaikert Dance Band: Country
– Szabó Vera-Szabó Gabica- Sugarloaf: Vadvirág
– Lévai Izabella: Cup-cup
– Two you: Rock&roll
– Héjja Bella-Zalatnay Sarolta: Nem vagyok én apáca
– Feeling Fantasy: Parappa

18:00 – A csikszentgyörgy-i János és Mári “A mű üdőnkbe nem igy vót”

19:00 – Csináljuk a fesztivált! a Debrecen-i csoport műsora
Törköly zenekar-Bihari Banda: Debrecennek van egy vize
– Héjja Bella-V Moto Rock: Várj míg felkel majd a Nap
– Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Mixing Blues
– Szabó Vera- Szabó Gabica-Caro Emerald: That man
– Dance Universe: Let’Swing
– Kárpáti Eszti-Heart: Alone
– Feeling Fantasy: Latin táncok: Rumba és Jive
– Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Swing
– Kárpáti Eszti-Avril Lavigne: When youre gone
– Lévai Izabella: Arabic Belly dance
– Bocskaikert Dance Band: Amazon
– Kárpáti Eszti-Miley Cirus: The Climb
– Dance Universe: Sway
– Szabó Vera és Gabica: Nyalóka
– Two you: Nightwish rock
– Feeling Fantasy: Cha-cha-cha és Samba

20:00 – a Fölszállott a páva! vetélkedő nyerteseinek, a Parapács
zenekarnak és a Forgatós citerazenekarnak közös előadása,
melyet tánccal fűszerez Maier Reimond és kedves felesége
– Elekes Viola udvarhelyszéki népdalcsokrot ad elő
22:00 – BEATRICE – ÉLŐ KONCERT
23:30 – Utcabál a kézdivásárhelyi INOGSZ zenekarral

Július 14, vasárnap

08:00 – 9:00 – a „Szép porta” kiválasztása
09:00 – a Főzőverseny kezdete
11:00 – Szentmise a római katolikus templomban
12:00 – 13:00 – Turisztikai információs iroda avatása (helyszín Alszeg)
13:00 – Fotókiállítás a kultúrotthonban
13:00 – kézműves foglalkozás a Szent Gellért alapítvánnyal a
„játszóházban”
13:00 – „Szik Baranta” íjász bemutatója az iskola udvarán
13:00 – 13:40 – Modernkedünk:
Tátika show a III., VI. és VII. osztályos tanulók előadásában
A VIII. osztályosok modern tánca

14:00 – „Forog a szoknya, kopog a csizma” – Néptánctalálkozó
Ø Kápolnásfalu-i gyerek néptánccsoport
· Sóvidéki lányos tánc – a VI. és VII. osztályos lányok tánca
· Sóvidéki legényes tánc – a VI. és VII. osztályos fiúk tánca
· Felcsíki táncok a VI. és VII. osztályos tanulók előadásában
Ø Kákvirág néptánccsoport Lövéte,
Ø Rozetta néptánccsoport Máréfalva,
Ø Ezüstfenyő gyermek néptánccsoport Zetelaka,
Ø Veterán néptánccsoport Szentegyháza,

16:00 – Erős ló bemutató, favágó verseny, tűzoltó bemutató és
kötélhúzás Homoródlokában

16:00 – Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora
A Törköly zenekar koncertje: Üres a pohár…….
17:00 – Csináljuk a fesztivált! a debreceni csoport műsora
– Törköly zenekar-Bihari Banda: Magyar folk blokk
– Törköly zenekar-Bihari Banda-Quimby: Most múlik
– Héjja Bella-Cserháti Zsuzsa: Egy elfelejtet dal
– Oláh Boglárka-Horváth Csaba: Jittenbug (Sajtkukac)
– Kárpáti Eszti-Edda: Kölyköd voltam
– Feeling Fantasy: Fehér cipők
– Bocskaikert Dance Band: Swing
– Szabó Vera és Gabica-Quimby: Sehol se talállak
– Two you + formáció: MagyaRock
– Dance Universe: Sway
– Lévai Izabella: My number one
– Kárpáti Eszti Anti Fitness Club: Mennyország
– Szabó Vera és Gabica- Ocho Macho: Jó nekem
– Dance Universe: Latin Explosion
– Oláh Bogi- Horváth Csaba: Argentin tangó
– Ciráda együttes: Akusztik
– Feeling Fantasy: „Székely-Tündérország”
– Bocskaikert Dance Band-Havasi: Tavaszi Szél
– Héjja Bella- Oláh Ibolya: Magyarország
– Búcsúzó szavak
– + Haza is kéne már menni

19:00 – 19:10 – Aerobik bemutató a budapesti Testnevelési
Főiskola növendékei – Lőrincz Henrietta, Simon Vivien,
Regényi Beatrix – előadásában
19:10 – 19:30 – Vetélkedők értékelése, díjátadás, elismerés
19:30 – 20:00 – Molnár Orsi zenés interaktív gyerek műsora
20:00 – 21:00 – Poór Péter nosztalgia show
Hajjaj fekete vonat vagy Pókháló van már az ablakon
21:00 – 22:00 – a Székelyland humoros előadása
22:00 – 23:50 – DESPERADO – ÉLŐ KONCERT
23:50 – Tűzijáték
24:00 – Reggelig tartó utcabál Olti Attilával és zenekarával

Mindenkit szeretettel várunk, és kívánjuk, hogy jól szórakozzék!

A szervezők fenntartják a műsorváltoztatás jogát.

MPP-PRESS

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé.

Képek feltöltése hozzászólásodhoz.

Hozzászólások
Kategóriák