Tegnap Marosvásárhelyen tartott sajtótájékoztatót Szász Jenő, a Magyar Polgári Párt elnöke
Az eseményre január 19.-én, délután 4 órától került sor, az MPP Maros megyei székházában, Marosvásárhelyen, az Iskola (Aurel Filimon) utca 28 szám alatt.
Aktuális politikai kérdések:
a Magyar Polgári Párt 2011-es prioritásai
az MPP álláspontja az RMDSZ elnökválasztással kapcsolatban
állásfoglalás az EMNT pártbejegyzéséről
17 órától szintén Marosvasarhelyen került sor az Elnökségi Ülésére, amelyen a 2011-es prioritásokról, a MÁÉRT Szakbizottságainak megalakulásáról és az MPP szerepéről a MÁÉRT munkálataiban témakörök szerepeltek
Pénteken, január 21-én, 18 órától Tusnádfürdőn kerül sor az MPP-s polgármesterek és alpolgármesterek találkozójára, ahol az MPP-s önkormányzatok értékelik a 2010-es esztendőt és a 2011-es közös cselekvési tervet határozzak meg.
MPP-PRESS
Az MPP elkezdte az előkészületeket a 2012–es választásokra
A Magyar Polgári Párt megyei szervezetei 2011 január 14-én, a Kolozsváron tartott találkozón megalakították a Megyei Szervezetek Egyeztető Fórumát – tájékoztat közleményében az MPP.
Mint írják, az MSZEF tagságát a Magyar Polgári Párt megyei szervezeteinek mindenkori elnökei és alelnökei alkotják. Az MSZEF a Magyar Polgári Párt egyeztető, döntőképes testületeként határozza meg magát, célja a megyei szervezetek tevékenységének elősegítése, összehangolása, valamint az országos elnökség fontos döntéseinek, politikai állásfoglalásainak előkészítése.
Soron következő gyűléseit negyedéveként tartja, vezetését egy 3 tagú elnökség látja el. Hatáskörei közé tartozik a megyei szervezetek tevékenységi körének kiterjesztése, a megyei szervezetek tevékenységének összehangolása, együttműködve az országos ügyvezető elnökkel.
Szervezési, pártépítési kérdésekben javaslatokat, cselekvési terveket fogalmazhat meg, amelyeket elfogadás végett az országos tanács vagy az országos elnökség elé terjeszt, ugyanígy a politikai kérdésekben kialakított álláspontját is közli az országos elnökséggel.
A Kolozsváron megtartott alakuló ülésen döntés született arról, hogy a Magyar Polgári Pártnak részt kell vállalnia a honosítási, illetve visszahonosítási folyamat elősegítésében.
Ugyanakkor az MSZEF támogatta a háromszéki elnökség döntését, amelyben arra kérik a Magyar Polgári Párt országos elnökségét, hogy hívjon össze január végéig Sepsiszentgyörgyre egy olyan politikai rendezvényt, amelyen a párt országos elnöksége, megyei elnökei, polgármesterek, alpolgármesterek, megyei tanácsosok, városi és községi frakciók képviselői, valamint meghívottként az erdélyi magyar jobboldali politikai- és civil szervezetek képviselői vegyenek részt. A Magyar Polgári Párt ezen a politikai rendezvényen határozza meg viszonyát a meghívott szervezetekkel, ugyanakkor a párt politikai irányelveit, mint egy első lépést a 2012–es választások előkészítésében.
Az alakuló ülés záró lépéseként a Megyei Szervezetek Egyeztető Fóruma megválasztotta az elnökséget, figyelembe véve az egész Erdélyt lefedő képviseletet. Az MSZEF elnökének a 2 éves mandátum idejére egyhangúan László Györgyöt, a Maros megyei szervezet elnökét választották, az alelnöki feladatokat a Szilágy megyei elnök, Papp Lajos, és a Bihar megyei elnök, Kozma Csaba fogja ellátni. Jegyzőnek Kulcsár Ernő Csabát, az Országos Etikai és Alapszabályzat Értelmező Bizottság tagját választották – áll még a közleményben.
Transindex
A további üzemanyagár-emelés csődbe viheti az amúgy is betegeskedő román gazdaságot — véli Fazakas Tibor MPP-s politikus. Szerinte a román államnak lépnie kellene, nem a multinacionális cégek érdekeit kellene szem előtt tartania, hanem a lakosságét, a gazdaságét, mert ez a drágulás mindenre kihat, és hatalmas problémákhoz vezethet.
Egy évvel ezelőtt 2,87—3 lej között mozgott egy liter üzemanyag ára, most 5,05 lej az átlag, és a becslések szerint akár 7 lejig is emelkedhet. Fazakas szerint ez érthetetlen, hiszen a kőolaj nemzetközi ára nem nagyon magas, most 95—100 dollár, amikor 147 dollárért árulták, akkor egy liter üzemanyag Romániában 3,5 lejbe került. Ugyanakkor azt is figyelembe kell venni, hogy nálunk évente 5,5 millió tonna kőolajat termelnek ki. Úgy véli, a kormány által kötött rossz szerződések miatt drágul ilyen mértékben az üzemanyag. Jelenleg az 5,05 lejes literenkénti árból 2,65 lejt tesz ki a jövedéki, az út- és szolidaritási adó, még 1 lej az áfa, ez mind az államkasszába megy, csak a maradék a reális alapanyagár. A kormány azt állítja, piacgazdaság van, nem szólhat bele az árak alakulásába, de ez nem igaz, csak el kellene döntenie, melyik oldalon áll — vélekedik Fazakas.
Visszavehetnének a hatalmas illetékekből, de kötik az EU-val és a Világbankkal aláírt szerződések, vállalták ugyanis, hogy nyugat-európai szintre emelik ezeket. Gondot jelent az is, hogy a saját kőolajat kitermelő OMV-vel szintén rossz megállapodást kötöttek, nem módosíthatják az árat, amiben megegyeztek, s így a cég extraprofithoz jut, hisz a kitermelés nem kerül 14 dollárnál többe hordónként, a többi a 95—100 dollárig nyereség. Fazakas szerint, ha ez a szerződés nem újratárgyalható, akkor az állam extra profitadót vethetne ki, innen jelentős bevételhez juthatna, és csökkenthetné az áfát.
Háromszék
MPP-PRESS